top of page

Transfer Kalıplar

Transfer kalıpları progresif (aşamalı) kalıplara benzer, ancak parça mekanik bir taşıma sistemi ile istasyondan istasyona aktarılır. Esas olarak, parçanın şeritten arındırılması gereken yerlerde kullanılır. Bir transfer kalıbı tek başına bir kalıp veya bir üretim hattı oluşturmak için sıra halinde düzenlenmiş bir dizi kalıp veya makineden oluşabilir.

Progressive Kalıplar

May Kalıp otomotiv sektörüne yönelik saç metal kalıpları üreticisidir. Amacımız hızlı, yenilikçi fikir ve sonuç odaklı çözümlerle kalıp tasarlamak, üretmek ve müşterilerimize sunmaktır. 

 

Progresif kalıp, otomatik olarak seri üretilmesi planlanan ürünlerin düşük işçilik ile üretiminde kullanılmaktadır. Aynı kalıp üzerinde birkaç işlem belirli bir adım sayısı boyunca gerçekleştirilerek rulo halindeki metal sac kopmadan adım adım kalıp altında şekillendirilmektedir.

 

 Progresif kalıpların tasarımı ve imalatı profesyonellik ve tecrübe gerektirmektedir. MAY Kalıp olarak sizler için istediğiniz parçanın minimum sayıda kalıp ile istenilen özelliklerde üretilmesini sağlayabileceğiniz uzun ömürlü kalıplar tasarlıyor ve imal ediyoruz.

bottom of page